wtorek, 25 czerwca 2013

Nieposkromiona - P.C. Cast + Kristin Cast

Życie robi się nieznośne, gdy przyjaciele są na ciebie wściekli. W ciągu tygodnia Zoey traci wszystkich trzech chłopaków i staje się wyrzutkiem, choć jeszcze niedawno otaczał ją krąg znajomych. Teraz liczba przyjaciół zmalała do dwóch osób, z których jedna jest Nieumarłą, a druga Nieznaczoną . Tymczasem Neferet wypowiada wojnę wypowiada wojnę ludziom. Zoey jest temu przeciwna, ale czy ktokolwiek jej wysłucha? Wydarzenia w szkole dla dorastających wampirów przybierają niebezpieczny obrót. Zostają ujawnione szokujące fakty, budzi się pradawne zło.

Dedykacja należy się Lisiakowi, ze względu na to, że wiem iż jest to jej ulubiona część serii. Całusy! <3Sezon ,,niereceznji" uważam oficjalnie za zamknięty, więc zaczynajmy. Ta część Domu Nocy rozpoczyna ciąg moich trzech ulubionych książek z tej serii, a mianowicie: Nieposkromiona, Osaczona i Kuszona. W tej części czeka nas sporo zmian. Zoey traci wszystkich trzech adoratorów - Loren okazał się zdrajcą, a potem został skryto zamordowany, Eric jest głęboko zraniony przez zdradę Zoey, do tego stopnia, że patrzeć na nią nie może. Heath zaś odpadł w przedbiegach. ,,Baranie stadko" - jak przyjaciół głównej bohaterki nazywa Afrodyta, już nawet się do niej nie odzywa za to, że nie wyznała im prawdy, między innymi o Neferet. Jej jedynymi przyjaciółkami zostają Stevie Rae - wciąż żywa i która odzyskała swoje człowieczeństwo , oraz Afrodyta. Owszem Afrodyta. Kto by się tego spodziewał? W 1 i 2 części na pewno nie ja. Jednak w trzeciej części zdecydowanie już się na to zanosiło ;-) Bardzo mnie to cieszy, gdyż Afrodyta jest moją ulubioną postacią drugoplanową. Jej cięty język bardzo mi przypadł do gustu ^^ Zdarzyła się jeszcze bardzo ważna rzecz. Afrodyta stała się człowiekiem, bodajże w poprzedniczce tej części. Ciężko jej to znieść, ale swój dar jasnowidzenia zachowała. Wychodzi na to, że naszej Zo, kiepsko się w życiu wiodło w owych czasach. Przyjaciele ją porzucili, a wredna Neferet szykuje rewolucję. Owszem. Już w trzeciej części wam o tym wspominałam, ale teraz muszę to już rozwinąć. Neferet z czarującej kapłanki przemieniła się w żądną krwi, nienawidzącą Zoey złą babę. Stałą się główną antgonistką serii, ty tle ile musicie wiedzieć, reszty dowiecie się sami, jeśli przeczytacie książkę. Do tego za rogiem czai się pradawne zło, które tylko czyha aby wyjść z ukrycia i siać zniszczenie. Zoey czuje, że ktoś ją obserwuje. Rosnące w siłę złe moce stają się coraz bardziej namacalne. Jakie to zło? Odkryjcie to sami za pośrednictwem książki, albo idźcie drogą na skróty i czekajcie na następną recenzję ^^ Jak zawsze w tej serii, nie zabraknie nam dobrego humoru postaci, czyta się lekko i przyjemnie. Dla mnie, ta część jest w pewnym sensie przełomowa. Tutaj wyznacza się kurs głównych bohaterów w którego kierunku będą dążyć, zyskują swój cel, wszystko zaczyna się układać w logiczną (na tyle jak logiczne może być paranormal romance) całość. Przyznam, że tak wielotomowa seria jest trochę trudna do prowadzenia, gdyż staram się nie powtarzać tylko zwracać uwagę zawsze na coś nowego, ale jednak jakieś podobieństwo zawsze jest między tomami. Co mogę wam obiecać, to dosyć lekką lekturę, która jest dobrze napisana piórem zaawansowanej autorki i jej córki, która zadbała o powiew świeżości i młodzieńczości. Ja zakochałam się w tej serii cztery lata temu i mój sentyment do niej coraz bardziej wzrasta, dlatego jak najbardziej ją polecam odbyć wam z nią podróż. Serdecznie pozdrawiam!


Moja ocena: 8/10 

7 komentarzy:

 1. Powiem tak... to jest moja ulubiona część. Nie wiem dlaczego, ale Nieposkromiona to dla mnie najlepsza książka całej serii. Zgadzam się z Tobą z tym, że jest przełomowa, ale z tym, że sentyment wraz z czytaniem kolejnych tomów wzrasta już nie. U mnie jest wręcz przeciwnie. Poczułam powiew nudy, ale może stałam się za bardzo wymagająca :P

  Pozdrawiam
  Lisiak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi dalsze tomy też się całkiem podobają i zdecydowanie dokończę całą serię skoro 9 tomów stoi u mnie na półce ;-) Nie ma za co za dedyka ;-)

   Pozdrawiam :-*
   Sunrise

   Usuń
 2. Dziękuję za dedyka :* <3

  Doczekasz się opowiadania, spokojnie, może nawet wiersza ;)

  Lisiaczek (XD)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam nareszcie !!
  Pamiętam w sumie tylko tyle, że kiedyś tam czytałam pierwszą część ale o co w niej chodziło to już trochę gorzej. Wielokrotnie słyszałam coś związanego z tą serią i zawsze jak tylko mi się ona przypomni, mam ochotę biec pędem do biblioteki, żeby wypożyczyć. Niestety jakoś ta nagła ochota ulatuje w przestworza, gdy docierają do mojego umysłu głosy na tak i głosy na nie. Tutaj rodzi się moje niezdecydowanie :)
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Ci zdecydowanie dokończyć serię, gdyż ja bakcyla połknęłam dopiero po drugiej części. Nie jest to bardzo ambitna lektura, ale całkiem przyjemnie się ją czyta :-)

   Pozdrawiam cieplutko
   Sunrise

   Usuń
 4. Ta seria nie należy do najgorszych, ale po każdym tomie potrzebuje trochę przerwy, by sięgnąć po następny :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi na początku się bardzo podobała, dopiero przy ostatnich częściach trochę mnie zaczęło nudzić to przeciąganie, jednak serię nadal bardzo lubię :-)

   Pozdrawiam Cieplutko!
   Sunrise

   Usuń